2.65km
Pos | Name | Club | Age Class | Time |
---|---|---|---|---|
1st | Angus Ivory | INT | M12 | 20:27 |
2nd | Joseph Mayer | IND | M16 | 21:15 |
3rd | Anthony Mayer | IND | M50 | 23:15 |
4th | Sheila Sutherland | W50 | 25:16 | |
5th | Hanne Robertson | ESOC | W45 | 29:20 |
6th | Lee & Ripley Curtis | ELO | M14 | 30:06 |
7th | Adam Clark | ESOC | M12 | 30:07 |
8th | Janet Clark | ESOC | W75 | 30:28 |
9th | Nicola & Eloise Dunn | ESOC | W40 | 31:30 |
10th | David Ivory | INT | M10 | 37:08 |
11th | Graham Rowe | POTOC | M75 | 44:45 |
12th | Ashley Curtis & Joel Carleton | ELO | M12 | 45:40 |
13th | Hilary Macrae | IND | 54:13 |
1.5km
Pos | Name | Club | Age Class | Time |
---|---|---|---|---|
1st | Jeni Rowe | ESOC | W40 | 17:35 |
2nd | Kathleen Richardson & Tracey Murray | IND | 20:58 | |
3rd | Isla Cunningham | IND | W6 | 23:12 |
4th | Daniel Cunningham | IND | M4 | 23:13 |
5th | Hannah Parkinson | W21 | 23:22 |
1.225km
Pos | Name | Club | Age Class | Time |
---|---|---|---|---|
1st | Calum | ESOC | M7 | 10:23 |
2nd | Hazel Clark | ESOC | W40 | 14:11 |
3rd | Pearce family | IND | 14:48 | |
4th | Adam Rowe | ESOC | M10 | 17:33 |
5th | Sylvia Rowe | POTOC | W70 | 18:18 |
6th | Thea Thomas | ESOC | W10 | 19:12 |
7th | Hannah Parkinson | W21 | 19:58 | |
8th | Archie Roaty +1 | IND | M6 | 20:53 |
dnf | Tom Roarty + 1 | IND | M4 |
4.75km
Pos | Name | Club | Age Class | Time |
---|---|---|---|---|
1st | Alex Carcas | INT | M18 | 26:19 |
2nd | Klara Nabovotna | INT | W20 | 30:08 |
3rd | Colin Eades | INT | M45 | 30:22 |
4th | Max Carcas | INT | M45 | 31:19 |
5th | Ann Haley | INT | W50 | 34:12 |
6th | William Ivory | INT | M40 | 34:48 |
7th | Walter Clark | ESOC | M40 | 36:25 |
8th | Jane Ackland | INT | W50 | 37:23 |
9th | Katherine Kirk | ESOC | W45 | 37:30 |
10th | Graham Haley | INT | M50 | 37:38 |
11th | Mark Rowe | ESOC | M40 | 37:46 |
12th | Michael Stewart | ESOC | M55 | 38:04 |
13th | Peter and Thomas Brownson | ELO | M14 | 38:54 |
14th | Duncan Leshman | ELO | M45 | 38:56 |
15th | Michael Atkinson | ELO | M35 | 38:58 |
16th | Robin Strain | ELO | M65 | 39:49 |
17th | Kenneth Daly | INT | M50 | 41:07 |
18th | Lucy Galloway | INT | W50 | 43:59 |
19th | Timothy May | M50 | 46:09 | |
20th | Maja Robertson | ESOC | W10 | 46:28 |
21st | Mark Kassyk | ESOC | M55 | 52:51 |
22nd | Sheila Strain | ELO | W65 | 54:12 |
23rd | Nigel Swinson | IND | M35 | 72:04 |
m15 | Chris Dibben | INT | M45 | 35:03 |
m17-20 | Robin Galloway | INT | M50 | 35:43 |
m16-20 m23-26 | Rhona Fraser | ESOC | W60 | 43:36 |
m14 w26 | Ian Campbell | IND | M50 | 51:58 |